Filtry do wody

Zależy ci na tym, by woda ze studni abisyńskiej lub głębinowej była najwyższej jakości? Filtry do wody, które zamontujemy, to zagwarantują.

Jeśli chcesz bez obaw pić wodę z kranu, to najlepiej będzie najpierw zbadać próbkę wody, a następnie dobrać odpowiedni filtr.

Gdy w wodzie jest za dużo żelaza, sprawdzą się na pewno wkłady odżeleźniające, które usuną z wody jony żelaza. Zastosowanie odżelaźniacza sprawi, że woda straci metaliczny smak i nie będzie już zostawiać na brodziku czy na wannie rdzawych zabrudzeń.

Jeszcze inną funkcję spełniają filtry z wkładami węglowymi. Usuwają z wody chlor, zanieczyszczenia organiczne, pestycydy, a w droższej wersji mogą mieć też właściwości bakteriobójcze.

Bardzo skuteczne w usuwaniu niepożądanych w wodzie pitnej i użytkowej związków będą także filtry z odwróconą osmozą, które oczyszczają wodę z bakterii, wirusów i metali ciężkich.

Filtry tego rodzaju są bardzo dokładne, oczyszczają wodę nawet w 99 proc., co powoduje usuwanie z wody również pożytecznych dla zdrowia związków mineralnych. Dlatego w instalacjach, w których stosuje się filtrowanie na zasadzie odwróconej osmozy, montowane są filtry z uzupełniającym te braki mineralizatorem.

Zadzwoń teraz